آخرین اخبار

مرکز رشد واحد های فناور شهرستان میانه مستقر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان میانه

در راستای حمایت از نخبگان و صاحبان ایده و طرح های نو آورانه جوانان شهرستان و شرکت های دانش بنیان ،مرکز رشد واحد های فناور شهرستان میانه وابسته به پارک علم و فناوری استان آذربایجانشرقی در تیر ماه 1398 با حضور معاونت محترم استاندار و فرماندارویژه شهرستان میانه و مدیران کل استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

هم اینک مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان میانه در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان میانه در فضایی به وسعت 1000 متر مربع آماده حمایت از جوانان نخبه و دارای طرح ها و ایده های نو و فناورانه بوده و تا مرحله تولید و تجاری سازی محصول و خدمات از افراد و شرکت های مذکور حمایت می گردد.

ماموریت مرکزواحد های فناور شهرستان میانه

مرکز رشد بستر های لازم جهت فعالیت کارآفرینان را مهیا نموده و از سوی دیگر ارتباط کار آفرینان ونخبگان  با صنایع و بازار کار  را برقرار می ­نماید. لذا موفقیت آن منوط به راهکار های ارتباطی و تعامل بیشتر شرکت های مستقر در مرکز رشد با صنعت و جامعه می­باشد.ارائه خدمات آموزشی و مشاوره­ای به شرکت­ها، برگزاری سمینارها، کارگاه ­های آموزشی و نشست‌های علمی با حضور صاحب نظران و کارآفرینان جهت بهره مندی از تجارب ایشان، اخذ ایده های فناورانه و ارائه طرح های کاربردی با قابلیت تجاری سازی  برای  مراکز صنعتی آشنایی با نیازهای واقعی بازار، از جمله مأموریت­ های مرکز رشد است.همچنین مرکز رشد از طریق ایجاد یک فضای رقابتی سالم و کاهش محدودیت­های سازمانی و حمایت از واحدهای فناوری، امکان گسترش فعالیت­ شرکت­ها، حضور چابک­ تر ایشان در بازار و تجاریسازی دستاوردهای پژوهشی را مهیا می­ نماید

چشم انداز مرکز

مرکز رشد  واحد­های فناور شهرستان میانه  با تمرکز بر مهارت محور بودن و با توجه به ظرفیت­های بسیار مطلوب علمی و سخت ­افزاری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان میانه در بخش صنعت و کشاورزی و خدمات  در نظر دارد، با حمایت از صاحبان ایده و طرح های فناورانه و نیز شرکت های دانش بنیان نو پا  اهداف آموزشی را به سوی تولید علم و فناوری هدایت نموده و در این مسیر بسترهای لازم جهت فعالیت کارآفرینان را فراهم نماید.

از این نظر و با عنایت به توانمندی­ها و همت بلند نخبگان ومربیان وکارشناسان مرکز، پیش ­بینی میشود در آینده این واحد از کلیه کارآفرینان و صاحبان ایده در سطح شهرستان  حمایت نماید.

 

مزایای استقرار در مرکز رشد

  1. خدمات مالی و اعتباری : ارائه تسهیلات تا مبلغ یک میلیارد ریال با کارمزد حمایتی
  2. خدمات استقرار و امکانات زیر ساختی
  3. خدمات فنی و تخصصی
  4. خدمات آموزشی
  5. خدمات ارتباطی      
  6. خدمات پروژه یابی و بازاریابی
  7. خدمات مشاوره
  8. خدمات مالکیت فکری

مراحل حضور در مرکز رشد

با توجه به آنکه مرکز رشد با هدف تجاری­ سازی دستاوردهای پژوهشی شکل گرفته است، لذا برنامه­ ریزیهای صورت پذیرفته به گونه­ ای است که شرکتها و هسته ­های حاضر در مرکز، تواناییهای لازم جهت بازاریابی و عرضه محصولات خود را به دست آورند. از این نظر ایده کارآفرین، برنامه کسب و کار پیشنهادی و تیم کاری که برنامه را عملیاتی مینماید، از اهمیت خاصی برخوردار است. از این حیث پذیرش متقاضیان حضور در مرکز رشد منوط به تایید طرح­نامه (Business Plan) ارائه شده و ثبت حقوقی شرکت توسط تیم اجرائی، میباشد.

پذیرش ایده ها و طرح ها از طریق لینک زیر انجام می شود

 آدرس: میانه جاده ترانزیت خیابان فنی و حرفه ای  مرکز رشد واحد های فناور مستقر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان میانه

تلفن 52251756-52251762 -041