اخبار مرتبط

  متناسب نبودن بودجه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با عملکرد آن
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/5/20
  ساعت ایجاد خبر : 16:2
  شماره خبر : 3182
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: میزان بودجه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی متناسب با حجم برنامه‌های عملیاتی این پارک نیست.

  دکتر عبدالرضا واعظی در بازدید  نمایندگان مردم شریف میانه در مجلس شورای اسلامی از پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: بودجه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی جوابگو برنامه‌های پیش رو و نیاز اکوسیستم فناوری و نوآوری استان نیست.
  وی خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رتبه پنجم کشور در تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان را دارد ولی به لحاظ بودجه‌ای در رتبه یازدهم قرار دارد و کمیسیون تلفیق و سازمان برنامه‌وبودجه افزایش بودجه مدنظر نمایندگان استان برای سال جاری را لحاظ نکرده‌اند.
  دکتر واعظی خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بر اساس ارزیابی‌های اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پارک توسعه‌یافته و سطح یک است و فعالیت‌های چشمگیری با سرعت در این پارک در حال انجام است که در صورت تأمین اعتبار به‌صورت بهتر می‌توان از اکوسیستم فناوری و نوآوری استان و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان حمایت کرد.
  وی بیان کرد: پارک علم و فناوری استان بیشترین گستردگی مراکز رشد و نوآوری را در شهرستان‌های استان دارد و از طرق مختلف به دنبال جذب اعتبار برای توسعه فعالیت شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در سطح استان هستیم.
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: شرکت‌های توانمندی در شهرستان میانه در حال فعالیت هستند و تقویت و تجهیز مرکز رشد موجود، مرمت و بازسازی دو سوله متعلق به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ایجاد فضای کارگاهی تولید نیمه‌صنعتی و صنعتی دانش‌بنیان و راه‌اندازی کارخانه نوآوری میانه در شهرستان میانه از برنامه‌های این پارک در سال جاری برای تقویت اکوسیستم فناوری و نوآوری در شهرستان میانه است.
  نمایندگان مردم شریف میانه در مجلس شورای اسلامی در این بازدید با ابراز رضایت از عملکرد پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در چند سال گذشته بر لزوم افزایش قابل‌توجه بودجه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تأکید کردند.
  آقای مهدی اسماعیلی گفت: اقدامات بسیاری خوبی در چهار سال گذشته در این پارک انجام‌شده است که بایستی بیش‌ازپیش از این فعالیت‌ها حمایت کرد.
  وی افزود: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فوق‌العاده‌ای که در این پارک وجود دارد باید به اطلاع مسئولان عالی‌رتبه کشور رسانده شود و بدین منظور اقدامات لازم برای برپایی نمایشگاه توانمندی‌های پارک‌های علم و فناوری کشور در مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد خواهد شد.
  وی گفت: مجمع نمایندگان استان به جد پیگیری‌های لازم را برای افزایش اعتبار و بودجه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی انجام خواهد داد.
  آقای سید مرتضی حسینی نیز با اشاره به اهمیت و نقش بسزا پارک علم و فناوری در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان گفت: باید مردم و مسئولان بیش‌ازپیش با این مجموعه مهم آشنا بشوند.
  وی خواستار انجام مکاتبات برای پرداخت اعتبار لازم از سازمان برنامه‌وبودجه توسط نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی شد.
  37 شرکت فناور و دانش‌بنیان هم‌اکنون در مرکز رشد شهرستان میانه مستقر هستند.