اخبار مرتبط

  تدوین آیین‌نامه پذیرش در دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری شانگهای
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/5/25
  ساعت ایجاد خبر : 8:54
  شماره خبر : 3183
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از تدوین آیین‌نامه پذیرش شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین خبر داد.

  دکتر عبدالرضا واعظی در سومین جلسه کمیته راهبردی دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری‌ شانگهای چین افزود: پس از نهایی شدن آیین‌نامه پذیرش، به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع فراخوان داده خواهد شد که درخواست خود را برای استفاده از این دفتر به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی اعلام بکنند.
  وی خاطرنشان کرد: فضایی به مساحت 1250 مترمربع در شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین آماده استقرار شرکتهای دانش بنیان ایرانی است.
  دکتر واعظی اظهار کرد: دفترچه خدمات قابل‌ارائه به شرکت‌های ایرانی و چینی در دو کشور تدوین‌شده است تا بتوانند از تسهیلات و خدمات قابل‌ارائه کشورهای میزبان و مقصد استفاده بکنند.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بابیان اینکه بسیاری از شرکت‌ها و صنایع کشور پیگیر استفاده از خدمات این دفتر تعاملات هستند گفت: شرکت‌ها و صنایع می‌توانند با استقرار در این دفتر محصولات و خدمات خود فناورانه خود را صادر و یا تکنولوژی موردنیاز را به کشور منتقل کنند.
  دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین خردادماه سال جاری توسط معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف و قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افتتاح شد و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به‌عنوان هاب ارتباطی همه پارک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان کشور به نمایندگی از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برای ارتباط با شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین فعالیت می کند.