اخبار مرتبط

  پیشرو بودن پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در ارائه طرح های ملی فناورانه
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/8/3
  ساعت ایجاد خبر : 9:26
  شماره خبر : 3210
  معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر همواره پارکی پیشرو و دارای طرح‌های بدیع و ناب بوده است.

  دکتر علی خیر الدین در آیین تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: بسیاری از طرح‌های پیشنهادی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تبدیل به طرح‌های ملی شده و موجب گسترش فرهنگ فناوری در کشور شده است.
  وی ایجاد دفتر تعاملات علم و فناوری ایران در شهرک همکاری‌های شانگهای، طرح ملی مهر فناوری، طرح ملی فرصت فناورانه و ایجاد ستادهای اقتصاد دانش‌بنیان در استان‌ها را ازجمله این طرح‌ها برشمرد.
  دکتر خیرالدین با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌ها و پتانسیل سازمان‌ها و ارگان‌های استان برای ارتقا اکوسیستم نوآوری و فناوری در استان تصریح کرد: پارک‌های علم و فناوری بایستی با تعریف و اجرای مگا پروژه‌ها در مسیر رفع نیازهای فناورانه صنایع و سازمان‌ها حرکت کنند.
  معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سهم اقتصاد فناورانه کشور در تولید ناخالص داخلی را در مقایسه با کشورهای پیشرفته بسیار اندک دانست و خواستار تولید محصولات فناورانه بر پایه نیاز بازار شد.
  مشاور استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری و نوآوری نیز اعلام کرد: استانداری آذربایجان شرقی از تمامی طرح‌های توسعه فناوری در استان حمایت خواهد کرد.
  دکتر عبدالرضا فلاح با اشاره به تصویب 488 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه فناوری استان در سفر اخیر رییس جمهور به استان افزود: استانداری آذربایجان شرقی پیگیر پرداخت مصوبات این سفر به پارک علم و فناوری استان خواهد بود.
  دکتر عبدالرضا واعظی رییس پیشین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی هم ارتقا پارک علم و فناوری استان به پارک توسعه‌یافته (سطح یک)، واگذاری اراضی به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای ایجاد شهرک فناوری، گسترش مراکز رشد و نوآوری در استان و افزایش تعداد کارکنان شاغل و گردش مالی و میزان صادرات شرکت‌های مستقر، افزایش کمی و کیفی تعداد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در آذربایجان شرقی، انعقاد قراردادهای فناورانه با صنایع و سازمان‌ها، راه‌اندازی دو صندوق پژوهش و فناوری در استان و ایجاد دفتر تعاملات علم و فناوری ایران در شهرک همکاری‌های شانگهای را بخشی از اقدامات انجام‌یافته در چهار سال گذشته عنوان کرد.
  دکتر سعید جعفری راد رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز تغییر رویکرد پارک در پذیرش ایده‌ها و طرح‌های جدید مبتنی بر تقاضا، استقلال مراکز رشد یافته و حمایت از واحدهای مستقر در مراکز رشد و نوآوری نوپا توسط شتاب‌دهندهها ، بهره‌گیری از زیرساخت‌ها و امکانات استان برای افزایش فضاهای فیزیکی و گسترش تعاملات فناورانه بین‌المللی را از مهم‌ترین برنامه‌های خود برشمرد.
  در این آیین توسط دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف؛ لوح تقدیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دکتر عبدالرضا واعظی رییس پیشین و حکم انتصاب ریاست پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به دکتر سعید جعفری راد اعطا شد.