اخبار مرتبط

  پرداخت 10 درصد از بودجه تملک دارایی استان ها به طرح های دانش بنیان و فناور
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/8/3
  ساعت ایجاد خبر : 11:12
  شماره خبر : 3214
  معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم،تحقیقات و فناوری خواستار پرداخت 10 درصد از بودجه تملک دارایی استان ها به طرح های دانش بنیان ،فناور شد.

  دکتر علی خیرالدین در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: بر اساس ماده 34 ضوابط اجرایی بودجه کشور،10 درصد از بودجه تملک دارایی استان ها به طرح های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک های علم وفناوری در نظر گرفته شده است که پرداخت این اعتبار می تواند کمک بزرگی به اکوسیستم فناوری و نوآوری هر استان باشد.
  وی با اشاره به  اهمیت ایجاد پهنه های فناوری در کلانشهر ها  خواستار انعقاد تفاهم  مشترک بین پارک علم و فناوری،دانشگاه تبریز،شهرداری تبریز، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری برای ایجاد پهنه های نوآوری و فناوری در تبریز شد.
  استاندار آذربایجان شرقی نیز با اشاره به پتانسیل ها وظرفیت های عظیم استان آذربایجان شرقی  خواستار حمایت ویژه وزارت علوم،تحقیقات  وفناوری از پارک علم و فناوری استان شد.
  عابدین خرم رضوی گفت: استان آذربایجان شرقی به علت شرایط جغرافیایی و زیرساختی می تواند هاب صادرات محصولات فناورانه کشور به کشورهای منطقه باشد.
  وی بیان کرد: نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی(رینوتکس 2022) می تواند نقش موثری در تحقق تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرینی داشته باشد خواستار حمایت وزارت علوم،تحقیقات وفناوری از این نمایشگاه و برگزاری این نمایشگاه به صورت ملی و قرار دادن این رویداد در تقویم ملی برنامه های فناورانه شد بطوریکه رینوتکس بعد از اینوتکس دومین نمایشگاه ملی در حوزه فناوری و نوآوری باشد.
  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نیازهای فناورانه صنایع موجود در استان به فناوری گفت:بایستی اقدامات در حوزه های  علمی وفناوری منجر  به تولید محصولات فناورانه باشد که نیاز بازار و صنایع را مرتفع سازد.
  رییس پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی  نیز کمبود فضای فیزیکی برای فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان را یکی از اصلی ترین مشکلات پیش رو این پارک  اعلام کرد .
  دکتر سعید جعفری راد افزود: درصورتی که با حمایت استانداری اراضی تعلق گرفته به پارک علم وفناوری در شهرک شهید سلیمانی به این پارک تحویل داده شود بخشی از نیاز مبرم پارک علم وفناوری در خصوص توسعه فضای کالبدی تامین می شود.
  وی با اشاره به تصویب اعتبار لازم برای ایجاد رمپ خروجی و راه دسترسی فناوران از آزادراه تبریز سهند به مجتمع عصر انقلاب پارک علم وفناوری خواستار  پرداخت هرچه سریعتر  اعتبار لازم برای انجام عملیات عمرانی لازم شد.