اخبار مرتبط

  بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و فناور در حوزه خدمات شهری
  تاریخ ایجاد خبر : 1402/6/22
  ساعت ایجاد خبر : 20:0
  شماره خبر : 3387
  با حضور مهندس محبوب تیزپاز معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز و دکتر رضا خلیلی مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تبریز، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور جهت رفع نیازهای مجموعه شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، دکتر جعفری راد ضمن تشکر از مجموعه شهرداری به همکاری با پارک علم و فناوری استان در حوزه فعالیت‌های عمرانی در مجتمع عصر انقلاب، به نسل چهارم پارک‌های علم و فناوری اشاره نمود و گفت: هدف این گونه از پارک‌ها، قرارگرفتن در کنار مجموعه‌های شهرداری و سایر ارگان‌های مرتبط با اکوسیستم فناوری جهت انجام فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه می‌باشد که در نهایت در اثر هم‌افزایی‌های بین سازمانی، شرکت‌هایی ایجاد و تقویت می‌شوند که علاوه بر رفع مشکلات موجود، موجبات توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش را فراهم می‌سازند.
  دکتر رضا خلیلی با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز در آبان ماه سال جاری، اظهار نمود: تمامی شرکت‌های فناور و دانش بنیان می‌توانند طرح و بسته‌های پیشنهادی خود را در تمامی حوزه‌های فناورانه و نوآورانه که مورد نیاز مجموعه شهرداری می‌باشد، جهت بررسی و همکاری به این همایش ارائه دهند. 
  در ادامه مهندس محبوب تیزپاز به پیچیدگی‌های موضوعات شهرداری و اهمیت لزوم همکاری‌های تنگاتنگ مجموعه شهرداری با پارک علم و فناوری استان تاکید نمود و گفت: به دستور شهردار تبریز، مجموعه شهرداری موظف است از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری که فکر و ایده کاربردی و یا محصول تولیدی مورد نیاز جهت رفع مشکلات شهری را دارا می‌باشند، حمایت همه‌جانبه نماید. وی افزود: این حمایت می‌تواند به دو صورت سرمایه‌گذاری در تولید و یا خرید محصولات شرکت‌ها باشد.
  در این جلسه همچنین راهکارهای اجرایی در راستای برطرف شدن مشکلات و موانع ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور با مجموعه شهرداری، ارائه و بررسی شد.