اخبار مرتبط

  برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری یازدهمین دوره نمایشگاه رینوتکس
  تاریخ ایجاد خبر : 1402/6/29
  ساعت ایجاد خبر : 17:48
  شماره خبر : 3392
  جلسه هماهنگی و راهبری جهت برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس 2023) با حضور اعضای شورای سیاست‌گذاری در سالن عمارت استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، دکتر سعید جعفری راد رئیس پارک علم و فناوری استان، ضمن بیان تاریخچه برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی طی سال‌های گذشته، به وجه تمایز یازدهمین دوره نمایشگاه رینوتکس با ادوار گذشته اشاره کرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه، به دستور شخص استاندار، شورای سیاست‌گذاری متشکل از بازیگران اکوسیستم فناوری استان تشکیل گردید و جهت مشارکت جدی‌تر پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی در برگزاری نمایشگاه، رئیس پارک استان به عنوان دبیر شورای سیاست‌گذاری در ایجاد شبکه‌های همکاری با سایر سازمان‌های دولتی و خصوصی در برگزاری نمایشگاه منتصب گردید. وی در ادامه با اشاره به اهم شرح وظایف و ماموریت‌های اصلی شورای سیاست گذاری، تاکید نمود: در اولین اقدام، اعضای شورای سیاست‌گذاری متشکل از دانشگاه‌ها و دستگاه‌ها اجرایی مرتبط با اکوسیستم فناوری در سطح استان انتخاب شدند و در ماموریت بعدی اهداف و چشم‌اندازهای دریافتی از ستاد اجرایی مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود: سومین ماموریت شورای سیاست‌گذاری، توسعه زیست‌بوم نوآوری استان و شمال‌غرب، توسعه بازار و تجاری‌‌سازی محصولات شرکت‌ها می‌باشد که با ایجاد زون‌های تخصصی و کاربردی همچون شهر هوشمند، صنایع خلاق و فرهنگی، نفت، گاز و انرژی، محیط زیست و آب، نوآوری و فناوری‌های آینده، توانسته‌ایم به این هدف دست یابیم.  
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تاکید کرد: به عنوان چهارمین ماموریت شورای سیاست‌گذاری، به همراه استانداری آذربایجان‌شرقی، به رایزنی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت قرارگرفتن نمایشگاه رینوتکس در تقویم نمایشگاهی آن وزارتخانه اقدایم نمودیم، که با توجه به ضرورت نگاه ملی به این رویداد، حفظ رویکرد حمایتی از جامعه نوآور و فناور و توسعه کمی و کیفی یازدهمین دوره رینوتکس در سطوح ملی و بین‌المللی، با تأمین مالی بخش عمده‌ای از هزینه‌های برگزاری رینوتکس، به عنوان پنجمین ماموریت شورای سیاست‌گذاری، موافقت به‌عمل آمد. 
  وی افزود: آخرین ماموریت شورا، بین‌المللی‌سازی نمایشگاه رینوتکس با استفاده از ظرفیت‌های کشورهای همسایه و منطقه می‌باشد که در این راستا با دعوت از فناوران و مسئولان کشورهای همسایه از قبیل ترکیه و ارمنستان به این منظور دست خواهیم یافت. 
  در بخش دیگر این جلسه، دکتر عبدالرضا فلاح، مشاور و نماینده تام‌الاختیار استاندار آذربایجان‌شرقی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان با اشاره به اهمیت نمایشگاه رینوتکس در حوزه فناوری و نوآوری استان و کشور، اظهار نمود: نمایشگاه رینوتکس به عنوان موتور محرک تمامی صنایع، پلتفرمی است که جهت برقراری ارتباط تمامی رسته‌ها در حوزه نوآوری و فناوری برگزار می‌شود. وی افزود: نمایشگاه رینوتکس سرمایه و دارایی منحصر به فرد استان آذربایجان‌شرقی است که جهت برگزاری آن می‌بایست کلیه ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی با یکدیگر همکاری نمایند. 
  دکتر فلاح ابراز امیدواری کرد تا با اختصاص ردیف بودجه سالانه به برگزاری این نمایشگاه در سال‌های آتی، شاهد برگزاری هرچه باشکوه‌تر این نمایشگاه در سطح ملی و بین‌المللی باشیم.
  گفتنی است نمایشگاه رینوتکس امسال از تاریخ 17 لغایت 20 آبان‌ماه سال 1402 در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌گردد.